Cildi Beyazlatmanın En Doğal Yolu

Cildi beyazlatma için kullanılan veya yapılan maskelerden de önemlisi cildimizi düzenli olarak temizlemek ve güneşe karşı koruyucu keremleri kullanmak gerekir. Daha sonrasında istenilen beyazlatma yöntemleri uygulanmalıdır. Düzenli olarak temizlenmeyen ciltlerde gözeneklerin tıkanması veya sivilce oluşumu en sık rastlanan sorunlardır. Bu durumlarda cildin renk dağılımı düzenlenemez ve renk tonu belli noktalarda birikerek ben veya leke dediğimiz istenmeyen sonuçlara neden olur. Peki cildin renk tonunu kimyasal içerikli ürünler kullanmadan beyazlatmak istersek neler yapmalıyız?

Pirincin beslenmedeki öneminin yanında cilde olan faydası da muhteşemken pirinç suyu ile elde edeceğimiz tonik cildimiz beyazlamasını sağlayacaktır. Bu toniğin hazırlanması için gerekli malzemeler;

2 yemek kaşığı pirinç
100 ml ılık su


Kullanılacak pirinç suyunun tercihen organik olması daha iyi sonuç almanızı sağlar. Suyun içerisine pirinci ekledikten sonra 3-4 dakika pirinçleri biraz da döverek karıştırma işlemi uygulanmalıdır. Daha sonra hazırlanan pirinç suyu buzdolabında (+4ºC)  24 saat bekletilmelidir. 24 saat sonunda hazırlanan pirinç suyu sabah akşam günde 2 defa pamuk yardımıyla cilde uygulanmalıdır.

- Haber Gündem, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.habergundem.com.tr/haber/4731308/cildi-beyazlatmanin-en-dogal-yolu